Darz Bór

WKŁ "Dąb Rogowo" nr 225

Zawody strzeleckie 2020

W dniu 06 września 2020 roku o godz. 10.00 na strzelnicy „KRZYWY DZIK ” w Nowogardzie odbyło się coroczne obowiązkowe przystrzelanie broni w którym udział wzięło 27 Kolegów.

Przed przystrzelaniem broni, Kol. Eugeniusz Putyrski,  Łowczy Koła przeprowadził szkolenie z zasad zachowania bezpieczeństwa na polowaniach zbiorowych. Następnie wspólnie ustalono terminarz polowań zbiorowych w sezonie łowieckim 2020/2021.

Po raz VIII zostały rozegrane zawody o „PUCHAR KOŁA”. Do łącznej punktacji zawodów mających wyłonić zwycięzcę zawodów zaliczono wynik uzyskany z obowiązkowego przystrzelania broni kulowej do makiety lisa i kozła na 100 m, makiety dzika w przebiegu oraz  wynik w strzelaniu do rzutków (trap).   Obowiązkowe przystrzelanie broni przeprowadził  Kol. Józef Potrawski,  instruktor strzelectwa myśliwskiego. Pozostałe konkurencje zaliczane do Pucharu Koła przeprowadził  Kierownik strzelnicy, Kol. Dariusz Jarski. Zwycięzcą zawodów o „PUCHAR KOŁA”  został Kol. Bartłomiej Siuta.

Kolejne miejsca zajęli Koledzy:

II miejsce – Kol. Sylwester Borowski

III miejsce Kol. Tomasz Sobczyk

IV miejsce – Kol. Paweł Konieczka

V miejsce – Kol. Piotr Ciszek

Dyplomy dla zwycięzców o „PUCHAR KOŁA” planowano  wręczyć w dniu 7 listopada 2020 roku po zakończeniu polowania hubertowskiego. Jednak dzisiaj pisząc relację z przystrzelania broni z perspektywy czasu jaki upłynął od tego wydarzenia wiadomo już,  że polowanie hubertowskie i inne zaplanowane polowania zbiorowe w związku z epidemią koronawirusa  COVID-19 nie odbędą się.

Zawody zakończono około godz. 14.00 wręczeniem pucharów  w zawodach o „PUCHAR KOŁA”, cennych nagród rzeczowych i wspólnym grillowaniem.

 

 

Zawody Strzeleckie Nowogard 2020